کاربرد فایبرسمنت برد طرح چوب :سمنت برد طرح چوب از خانواده سمنت برد ها و محصولی بسیار مناسب برای پوشش نمای خارجی ساختمان های مسکونی و ویلایی است .

فایبر سمنت برد محصولی ساخته شده از سیمان و الیاف سلولوزی جهت افزایش مقاومت کششی و خمشی است .

در ابتدا آزبست در این ترکیب استفاده می شد که به دلیل ممنوعیت استفاده از ازبست در دنیا ( سال ۱۹۸۰ ) و پس از آن در ایران ،  الیاف سلولوز جایگزین آن گردید.

کاربرد فایبرسمنت برد طرح چوب 

کاربرد فایبرسمنت برد طرح چوب و روشهای نصب آن

سمنت برد طرح چوب که اصطلاحا به آن سایدینگ ( در واقع روش نصب ) هم می گویند ، به دوروش کرکره ایی ( Siding ) و تخت با بند گالوانیزه نصب می گردد . با توجه به شباهت این محصول به چوب در بسیاری موارد می توان از آن به عنوان ترموود در نماهای شهری استفاده نمود . که نصبت به چوب مقاومت و ماندگاری بسیار بیشتری از خود نشان میدهد .

این محصول در طول های ۳ متر و چهار متر و در عرض ۲۰ سانتی متر و ضخامت ۸ میلی متر  در بازار داخلی وجود دارد که عمدتا محصول کشور تایلند به فروش می رسد .  فایبر سمنت میتواند به صورت پیش رنگ شده و یا خام و بدون رنگ مورد استفاده قرار بگیرد وبا توجه به این که محصولات موجود در بازار عمداتا به صورت خام عرضه میگردد ، بایستی پس از اجرا اقدام به رنگ آمیزی نمای اجرا شده نمود.

روشهای رنگ آمیزی ساده و پتینه از جمله روش های رنگ آمیزی این محصول است. و همچنین با توجه به گسترگی طیف رنگ های موجود میتوان انواع روشهای رنگ آمیزی و طیف های رنگی را باتوجه به نیاز پروژه و نظر طراح انتخاب نمود .

کاربرد فایبرسمنت برد طرح چوب

 فواید کاربرد فایبر سمنت برد طرح چوب

  کاربرد فایبرسمنت برد طرح چوب برای نمای اجرا شده  به روش نصب سایدینگ  که خواص اب بندی بسیار مناسبی ( RainScreen )  را در آب و هوای مرطوب و بارانی ( شمال کشور )  فراهم نموده بسیار مناسب میباشد و از ساختمان در مقابل نفوذ اب و رطوبت به خوبی محافظت می نماید.

و با توجه به پایه سیمانی محصول و اطمینان از عدم کپک زدگی و حمله حشرات می توان از این محصول به عنوان پوششی بی رقیب در بناهای ویلایی در اقلیم های مرطوب و بارانی یاد نمود . 

واحد تحقيق و توسعه شركت رزين چوب راش موفق به توليد محصول جديدي به نام کنامیت ( فايبر سمنت برد ) گرديده است.هدف از توليد صنعتي پانل سيمان اليافي در جهت صنعتي سازي ساختمان و دورشدن از ساخت و ساز سنتي مي باشد كه باعث حذف كارهاي اضافي شده و موجب سبك سازي ساختمان مي گردد.

دیدگاه خود را بنویسید