نکات ایمنی فایبر سمنت برد

 نکات ایمنی فایبر سمنت برد : برش صفحات سیمانی الیاف دار بایستی به وسیله دستگاه میز برش انجام شود تا از غیر گونیا شدن و ناصاف شدن محل برش جلوگیری گردد .

این موضوع با اینکه به نظر مسئله کم اهمیتی است ، اما در حرفه ای شدن کار بسیار تاثیر گذار است و باید رعایت گردد. متاسفانه برخی از نصاب های صفحات فایبر سمنت برد برای برش از دستگاه سنگ فرز استفاده می کنند که کار صحیحی نیست.

از برش فایبر سمنت  توسط دستگاه سنگ فرز خودداری گردد. تیغه های گرانیت بر جهت برش این محصول مناسب بوده و از صفحات دیگر برای برش نمی توان استفاده کرد.

نکات ایمنی فایبر سمنت برد

برش فایبر سمنت برد بسیار حساس و مهم است . باید نکات ایمنی در هنگام برش این نوع متریال نما رعایت شود. فایبر سمنت برد حاوی سیلیس می باشد.

تحقیقات پزشکی نشان می دهد که این مواد میتواند در صورت استنشاق بلند مدت باعث ایجاد مشکلات تنفسی در برشکاران شود . لذا به منظور حفظ سلامت و جلوگیر از بروز مشکلات یاد شده ، رعایت موارد زیر توصیه میشود .

– برش پنل ها را در محیطی باز و یا در محلی که امکان گردش هوا وجود دارد انجام دهید .

– سعی کنید در هنگام برش و نصب حتما از ماسک مخصوص گرد و غبار و عینک محافظ استفاده نمائید

– هنگام برش در جهت عکس انتشار گرد و غبار باستید

– در صورت امکان از اره های متصل به مکنده که کاملا از انتشار گردو غبار ناشی از برش جلوگیری میکنند استفاده نمائید

لزوم اجرای موارد فوق تنها در هنگام برش و نصب پنل هاست و در زمان جابجایی نیازی به رعایت موارد ایمنی ندارید . رعایت این نکات می تواند از مشکلات احتمالی که در هنگام برش به وجود می آید، جلوگیری کند.

واحد تحقيق و توسعه شركت رزين چوب راش موفق به توليد محصول جديدي به نام کنامیت ( فايبر سمنت برد ) گرديده است.هدف از توليد صنعتي پانل سيمان اليافي در جهت صنعتي سازي ساختمان و دورشدن از ساخت و ساز سنتي مي باشد كه باعث حذف كارهاي اضافي شده و موجب سبك سازي ساختمان مي گردد.

 نکات ایمنی فایبر سمنت برد

 

دیدگاه خود را بنویسید