فایبر سمنت برد لرستان

فایبر سمنت برد لرستان

فایبر سمنت برد لرستان :یکی از استان های غربی ایران، استان لرستان است. وسعت این استان حدود۲۸۲۹۴ کیلومتراست و ۱۷۵۴۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

این استان، در رده سیزدهم از نظر جمعیت میباشد که یکی از استان های پر جمعیتبه حساب می اید.

لرستان، سرزمینی کوهستانی است.

که با وجود کوه های زاگرس چند دشت محدود هم دارد اشترانکوه با حدود۴۰۰۰متر ارتفاع بلند ترین نقطه استان واقع درشهرستان ازنا ، و نرخ بیکاری در لرستان با ۲۰٫۲ درصد بالاترین نرخ بیکاری در ایران است.[۶] این استان سیزدهمین استانایران از نظر جمعیت می‌باشد و یکی از استان‌های پرجمعیت ایران به شمار می‌رود. خرم‌آباد مرکز استان است.

طبق آمارسال ۱۳۸۵، خرم‌آباد بیستمین شهر بزرگ کشور است.

لرستان سرزمینی کوهستانی است و غیر از چند دشت محدود، سراسر آن را کوههای زاگرس پوشانده‌است.

اشترانکوه با ۴۱۵۰ متر ارتفاع بلندترین نقطه استان واقع در شهرستان ازنا و پست‌ترین نقطه آن در جنوبی‌ترین ناحیه استان واقع شده و حدود ۵۰۰متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

[۷] بر اساس یافته‌های باستان شناسی این منطقه یکی از نخستین سکونتگاه‌های قدیمی بشر است و مفرغ لرستان ازشهرت باستان‌شناسی زیادی برخوردار است.

لرستان تنها استان ایران است که به دلیل اهمیت فوق‌العاده تاریخی یکی از ۴ بخش اصلی موزه ملی ایران را به خود اختصاص داده‌است.این ۴ بخش اصلی عبارتند از پیش از تاریخ، تاریخی و لرستان، دوران اسلامی، مهر و سکه.

لرستان سومین استان پر آب کشور است و ۱۲ درصد آبهای کشور را در اختیار دارد.[۱۰] این استان علیرغم غیرمرزی بودنخسارت‌های بسیاری در جریان جنگ ایران و عراق متحمل شده‌است.

فایبر سمنت برد لرستان

دیدگاه خود را بنویسید