فایبر سمنت مصالحی نوین در ساختمان سازی

روش نصب صفحه سیمانی الیافی : تخته‌های سیمان الیافی صفحات پیش ساخته‌ای هستند که دارای ماده چسباننده از نوع سیمانی یا کلسیم سیلیکات سنتزی بوده و از الیاف برای تقویت خصوصیات کششی و خمشی بهره می‌گیرند.
الیاف می‌توانند به صورت پراکنده تصادفی یا شبکه‌ای منظم در ماتریس سیمانی به کار گرفته شوند. مسلح سازی تخته‌های سیمانی موجب افزایش مقاومت در برابر نیروهای جانبی ناشی از باد، ضربه و زمین لرزه می‌شود.
ویژگی‌های عملکردی ممتاز این محصول موجب رشد سریع تولید، مصرف و توسعه روش‌های نصب آن شده است.

 

واحد تحقيق و توسعه شركت رزين چوب راش موفق به توليد محصول جديدي به نام کنامیت( فايبر سمنت برد ) گرديده است.هدف از توليد صنعتي صفحه سيمانی اليافي در جهت صنعتي سازي ساختمان و دورشدن از ساخت و ساز سنتي مي باشد كه باعث حذف كارهاي اضافي شده و موجب سبك سازي ساختمان مي گردد. دراین مقاله روش نصب صفحه سیمانی الیافی توضیح داده شده است.

 روش نصب صفحه سیمانی الیافی

روش نصب صفحات سیمانی الیافی( فایبر سمنت برد)

۱-  یکی از روش نصب صفحات سیمانی الیافی زیر سازی فلزی است.

اجرای المانهای عمودی ( وال پست ) از قوطی ۸۰*۴۰ : به جهت اینکه در اغلب پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند و تنها نقاط اتصال سازه ی نما تیرهای طبقات می باشد ، جهت تامین اتصال المانهای افقی در سرتاسر نما از وال پست  استفاده می شود و چون بار تمام نما به این سازه منتقل می گردد ، از قوطی ۸۰*۴۰ و یا بنا بر محاسابت طراح پروژه از المان مناسب استفاده می گردد .

۲٫  زیر سازی گالوانیزه در روش نصب صفحات سیمانی الیافی

پروفیل گالوانیزه: این پروفیل  از ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۷ میلیمتر تولید می شود و برای کنترل تغییرات ابعادی پنل های سیمانی که بر اثر تغییرات دما و رطوبت پدید می آیند ، استفاده می گردد. این پروفیل در محل قرا گرفت دوپنل سمنت برد در کنار هم استفاده میگردد.

۳-   نصب  سمنت برد


اجرای عایق ضد رطوبت ( سیلر ) در پشت پنل ها  نیز درروش نصب صفحه سیمانی الیافی استفاده میشود :
صفحات سیمانی الیاف دار ( فایبرسمنت برد ) به لحاظ اینکه  عمداتاً از سیمان ساخته شده اند ذاتاً با محیط مرطوب و آب سازگاری خوبی دارند ، اما به دلیل وجود الیاف سلولزی در ترکیب آنها و خاصیت جذب آب بالای این مواد در هنگام اشباع شدن از رطوبت ( چه مستقیم و چه به وسیله بخار و رطوبت موجود در هوا ) منبسط و در هنگام خشک شدن منقبض می شوند و تنش های ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی محل اتصال ( محل پیچها ) نما را دچار مشکل خواهد نمود .
برای جلوگیری از این موضوع در پشت پنل سیلر مخصوص استفاده شده و از روی پنل هم پرایمر و رنگ این وظیفه را انجام میدهند ، تا جذب رطوبت به حداقل رسانده شود .

 روش نصب صفحه سیمانی الیافی

دیدگاه خود را بنویسید