فایبر سمنت مصالحی نوین در ساختمان سازی

روش نصب صفحه سیمانی الیافی : کلیه مواد بخصوص مصالح ساختمانی که دارای حدالاستیک کمی میباشد درصورت بوجود آمدن تنش داخلی تا حدی مقاومت نموده و از حد ارتجاعی خود که گذشت ، ترک خوردن و باد کردن شروع میشود و فایبر سمنت برد هم از این مقوله جدا نمی باشد .

بنابراین کار مطالعاتی و محاسباتی زیادی روی این ماده برای جلوگیری از بوجود آمدن تنش داخلی غیر مجاز در آن انجام شده که شرح مختصر پیشنهاد کنامیت در ذیل می آید :

فایبر سمنت نسبت به بقیه متریال نماسازی ارزانترین و مناسبترین میباشد .

درصورتیکه آنرا بشناسیم و دستورات فنی لازم را هنگام نصب بکار ببندیم ، مناسب ترین راه، را به ما نشان می دهد لذا آشنائی با خواص فایبرسمنت لازم می باشد .

فایبر سمنت ماده ای است که قدرت جذب و دفع رطوبت دارد و در ازای هر ۱% جذب رطوبت به مقدار ۰٫۱mm/m تغییر اندازه میدهد و درصورتیکه رطوبت جذب نماید ، افزایش طول پیدا میکند و درصورت دفع رطوبت به همان مقدار کاهش طول پیدا میکند .

درصورتیکه دو انتهای فایبر سمنت به سازه ای ثابت بوسیله پیچ نصب شده باشد معایب زیر حاصل میگردد :

-کاهش طول در اثر از دست دادن رطوبت مانند تابش شدید آفتاب و امثال آن باعث جمع شدگی در فایبرسمنت میگردد و در درون قطعه کشش ایجاد می شود بعلت آنکه پیچ های انتهائی تا لبه ورق فایبر سمنت حداکثر ۲سانتیمتر بیشتر فاصله ندارد در صورت عدم امکان جابجائی باعث ترک خوردن فایبرسمنت از محل پیچ میگردد.

-در اثر  جذب یا دفع رطوبت به میزان ۲٫۵% افزایش یا کاهش طول فایبرسمنت به قطر  ۱۰mm تا ایجاد تنش ۱۴٫۳۵kg/cm2  میرسد نیروی فشاری حاصل از افزایش طول را بدون قوس برداشتن و کمانه کردن تحمل نماید ولی لازم به ذکر است که در همین حال نیز مقدار نیروی ۳۰ * ۱۴٫۳۵ = ۴۳۰kg به هر پیچ وارد می شود که اکثراً پیچ ها تاب نیاورده بریده  یا هرزمیگردند و اتصال فایبر سمنت توسط پیچ ها به سازه از بین می رود و در صورت دفع رطوبت پیچ های کناری تماماً ترک می خورند  .

در صورتیکه استفاده از سازه M این تنش را حداکثر به  ۱٫۵-۱kg/cm می رساند (مقدار رطوبت و تغییر شکل حرارتی تاثیری در مقدار نیرو نخواهد داشت) در این حال فایبر سمنت سالم مانده و به پیچ های اتصال حداکثر ۴۵-۳۰kg نیرو وارد می شود که قابل تحمل می باشد و سازه و نما (فایبرسمنت ) میتواند سالیان سال با کیفیت خوب دوام داشته باشد .

در روش های گذشته شرکتهای وارد کننده فایبر سمنت براساس دستور العمل های سال های دهه ۱۹۸۰ روش کاری اعلام نمودند که شامل نوار مش و رویه مالی مختلف میباشد درست است که جذب آب  و رطوبت را کم می کند و لی به صفر نمی رساند حتی تغییرات انقباض و انبساط سازه های فلزی و فایبر سمنت همیشه وجود دارد.

این عمل فقط باعث پوشاندن ترکهای حاصل از تنش ها آن میگردد ولی در روش پیشنهادی این واحد تحقیقاتی این تنش ها به حداقل رسیده و نه تنها ایجاد ترک نمی شود بلکه قطعه فایبر سمنت و سازه فلزی در کمال نرمش در کنار هم باقی مانده و تنش متقابل بهم وارد نیاورده و مجموعه ای مستحکم و بادوام ایجاد می نمایند این روش حاصل کار تحقیقاتی واحد تحقیق و توسعه این شرکت می باشد که بطور دائم در فکر بهتر و ساده تر نمودن و رفع معایب کار می باشد.

دلایل عدم استفاده از سازه های M و  V

بنظر میرسد یکی از دلایل عدم استفاده از سازه های M و  V  همراه بودن سازه A با آنها می باشد زیرا به علت پهنای زیاد این سازه معمولاً یا به سازه M پیچ می شوند و یا بدون فاصله و تنگاتنگ پیچ ها سازه A روی سازه M قرار می گیرد که در این صورت کیفیت خوب و مناسب سازه M را از بین میبرد و مخصوصاً هنگامی که بعلت رطوبت تنش فشاری بوجود میاید و سازه A مانع از جابجائی شده و تنش های یک سازه ثابت را در فایبرسمنت بوجود میاورد.

بدین لحاظ پیشنهاد میگردد با حذف سازه A  و نصب لاستیک یا فوم آنتی UV یکطرف چسب دار روی سازه M از خاصیت جابجائی و کاهش تنش های بخوبی استفاده گردد

همچنین درمورد کاشی کاری و سرامیک نیز میبایست درزهای کاشی ها منطبق بر درز بین دو ورق مجاور باشد که در آن محل نیز توسط همان ماده الاستومر کاشی ، بند کشی گردد.

در مورد کاشی ها با توجه به اینکه افزایش ۵% رطوبت مقدار تغییر شکل حداکثرخواهد بود چسب کاشی مشکل نداشته و این تغییر شکل را تحمل نموده ، حتی مقداری هم خود کاشی ها هنگام دریافت رطوبت با فایبرسمنت برد همراهی نموده و چسبندگی بخوبی حفظ میگردد ولی در جائیکه فاصله ( joint) بین دو صفحه فایبر سمنت انجام شده مجموعه تغییر شکل خواهد بود و در اینجا حتماً باید از یک ماده الاستیک برای این فاصله استفاده نمود و کاشی ها هم باید در همین محل تمام شده و با کاشی های مجاور توسط همان ماده الاستیک درز بندی گردد تا ترک و شکستگی ایجاد نگردد .

نحوه نصب فایبرسمنت برد

برای جلو گیری از ایجاد ترک در گوشه های فایبرسمنت با فاصله ۱۰cm از انتهائی ترین پیچ یک عدد پیچ دیگر نصب گردد و الباقی پیچ ها به فاصله ۳۰cm میباشد .

زیرا انقباض و انبساط در شرایط مختلف در سمنت برد در دو جهت x و صفحه حاصل می شود توسط استفاده از سازه M و V  توانستیم تنش های حاصل از این انبساط و انقباض در یک جهت (X) حذف نمائیم اما تنش ها در جهت عمود به این محور بوجود میاید چون پیچ ها پشت سر هم و به فواصل ۳۰cm می باشد در جهت محور y ها این تنش ها وجود دارد چون سازه M در این جهت انعطاف پذیر نمی باشد ولی فاصله پیچ ها مساوی هستند دارای فواصل ۳۰cm می باشند.

این نیرو ها از دو طرف در جهت عکس وارد شده تنش حاصل در پیچ ها صفر خواهد بود ولی در انتهای سمنت برد چون از جهت مقابل نیروی وارد نمی شود بنابراین در آخرین فاصله پیشنهاد میگردد پیچ ها به فاصله ۱۰ و ۲۰ و الباقی ۳۰سانتیمتر باشد تا بدین ترتیب تنش های حاصل آخرین اتصال را به  تقلیل داده و از ایجاد ترک در گوشه های فایبر سمنت جلو گیری گردد .

همچنین روی سازه های Mاز لاستیک یا فوم یک طرف چسب دار ۳-۴میلیمتر استفاده گردد ، میبایست دو ورق مجاور حداقل ۳-۴میلیمتر از هم فاصله داشته باشند.

لذا پیشنها میگردد که حتما در دو طرف (۱۲۲سانتیمتر) فایبر سمنت ، از سازه M استفاده گردد زیرا این سازه با شکل مناسب طراحی شده به منظور استفاده در اتصال فایبرسمنت و امکان جابجائی تنش کمی را فراهم میسازد و دیگر معایب ذیل به وجود نمی اید :

 • ترک در محل پیچ ها در فایبر سمنت ایجاد نمی شود .
 • فایبر سمنت در شرایط بسیار سخت رطوبتی و حرارتی متورم نمی شود .
 • کاشی نصب شده روی فایبر سمنت از آن جدا نمیشود و ترک نمی خورد .
 • پیچ های انتهائی هرز نمی گردد و از جای خود خارج نمی شود .
 • دوام طولانی و زیبائی نما بعلت عدم تنش در فایبر سمنت و سازه آن طولانی می باشد .
 • استحکام فوق العاده در هنگام بروز زلزله یا طوفانهای شدید بعلت عدم وجود تنش های داخلی .
 • حداقل هزینه نصب و حذف کارهای اضافی برای عدم جذب یا دفع رطوبت .

خلاصه مطلب دستوالعمل و اجرائی کنامیت

 • حتماً در موقع استفاده از فایبر سمنت از پروفیل M در دو طرف و پروفیل v در وسط استفاده شود و روی پروفیل M لاسیک یا فوم آنتی UV چسبانده شود روی پروفیل M به هیچ وجه از پروفیل A استفاده نگردد .
 • هنگام کاشی کاری و درز دو طرف کاشی آخر منطبق باشد با انتهای فایبرسمنت و بندکشی با ماده الاستومر انجام شود .

سرعت دوام وسهولت در انجام کار نیاز دنیای کنونی میباشد.

تکنولوژی های کارای نوین به علت براورده کردن نیازهای زمان ایجاد میشوند.

در هرکجا که لازم باشد ساختمانهائی سریع ٫ایمن ٫ زیبا و با کیفیت ایجاد شود سازه های LSF با فایبر سمنت برد استفاده میشود.

 • سرعت کار تا ۵ برابر افزایش مییابد.
 • بعلت سبکی وزن مصالح امکان تهیه سریع و حمل آن از راههای دور با هزینه کم مقرون به صرفه میباشد.
 • بعلت مقاومت بالا ایمنی بهتر سازه در برابر بلایای طبیعی تامین میشود.
 • حفظ سلامتی مصرف کننده بعلت عدم وجود گازهای متصاعد شده.
 • مقاومت در مقابل اتش سوزی.
 • تولید در کارخانه مطمئن تر از ساخت و ساز در کارگاه میباشد.

براین اساس هر گونه ساختمان یا سازه ای که با فایبر سمنت تولید گردد میتواند نیازهای ضروری را سریعا براورده نموده میتواند سازه ای مطمئن وپایدار باشد.

تخته‌های سیمان الیافی صفحات پیش ساخته‌ای هستند که دارای ماده چسباننده از نوع سیمانی یا کلسیم سیلیکات سنتزی بوده و از الیاف برای تقویت خصوصیات کششی و خمشی بهره می‌گیرند.
الیاف می‌توانند به صورت پراکنده تصادفی یا شبکه‌ای منظم در ماتریس سیمانی به کار گرفته شوند. مسلح سازی تخته‌های سیمانی موجب افزایش مقاومت در برابر نیروهای جانبی ناشی از باد، ضربه و زمین لرزه می‌شود.
ویژگی‌های عملکردی ممتاز این محصول موجب رشد سریع تولید، مصرف و توسعه روش‌های نصب آن شده است.

 

واحد تحقيق و توسعه شركت رزين چوب راش موفق به توليد محصول جديدي به نام کنامیت( فايبر سمنت برد ) گرديده است.هدف از توليد صنعتي صفحه سيمانی اليافي در جهت صنعتي سازي ساختمان و دورشدن از ساخت و ساز سنتي مي باشد كه باعث حذف كارهاي اضافي شده و موجب سبك سازي ساختمان مي گردد. دراین مقاله روش نصب صفحه سیمانی الیافی توضیح داده شده است.

 روش نصب صفحه سیمانی الیافی

روش نصب صفحات سیمانی الیافی( فایبر سمنت برد)

۱-  یکی از روش نصب صفحات سیمانی الیافی زیر سازی فلزی است.

اجرای المانهای عمودی ( وال پست ) از قوطی ۸۰*۴۰ : به جهت اینکه در اغلب پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند و تنها نقاط اتصال سازه ی نما تیرهای طبقات می باشد ، جهت تامین اتصال المانهای افقی در سرتاسر نما از وال پست  استفاده می شود و چون بار تمام نما به این سازه منتقل می گردد ، از قوطی ۸۰*۴۰ و یا بنا بر محاسابت طراح پروژه از المان مناسب استفاده می گردد .

۲٫  زیر سازی گالوانیزه در روش نصب صفحات سیمانی الیافی

پروفیل گالوانیزه: این پروفیل  از ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۷ میلیمتر تولید می شود و برای کنترل تغییرات ابعادی پنل های سیمانی که بر اثر تغییرات دما و رطوبت پدید می آیند ، استفاده می گردد. این پروفیل در محل قرا گرفت دوپنل سمنت برد در کنار هم استفاده میگردد.

۳-   نصب  سمنت برد


اجرای عایق ضد رطوبت ( سیلر ) در پشت پنل ها  نیز درروش نصب صفحه سیمانی الیافی استفاده میشود :
صفحات سیمانی الیاف دار ( فایبرسمنت برد ) به لحاظ اینکه  عمداتاً از سیمان ساخته شده اند ذاتاً با محیط مرطوب و آب سازگاری خوبی دارند ، اما به دلیل وجود الیاف سلولزی در ترکیب آنها و خاصیت جذب آب بالای این مواد در هنگام اشباع شدن از رطوبت ( چه مستقیم و چه به وسیله بخار و رطوبت موجود در هوا ) منبسط و در هنگام خشک شدن منقبض می شوند و تنش های ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی محل اتصال ( محل پیچها ) نما را دچار مشکل خواهد نمود .
برای جلوگیری از این موضوع در پشت پنل سیلر مخصوص استفاده شده و از روی پنل هم پرایمر و رنگ این وظیفه را انجام میدهند ، تا جذب رطوبت به حداقل رسانده شود .

 روش نصب صفحه سیمانی الیافی

 

92 دیدگاه

 1. bit.ly
  خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۸ ب.ظ

  This is true for investment advice as nicely.

 2. Armando
  خرداد ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۴۴ ب.ظ

  All kinds of investments include certain dangers.

 3. tinyurl.com
  خرداد ۲۰, ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷ ق.ظ

  Monetary advisors enterprise is folks enterprise.

 4. Natalia
  خرداد ۲۰, ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۵ ب.ظ

  Thank you in your curiosity in Funding Advice.

 5. Iona
  خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳۴ ق.ظ

  Thank you on your curiosity in Investment Recommendation.

 6. tinyurl.com
  خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۷ ب.ظ

  Now it is time to choose your specific investments.

 7. http://tinyurl.com/
  خرداد ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۱ ب.ظ

  Buyers do pay direct and oblique prices.

 8. Bettamio Vivone e Pace Advogados
  خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۳ ق.ظ

  A monetary advisor is your planning associate.

 9. Rickey
  خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۸:۲۰ ب.ظ

  Thanks in your curiosity in Funding Advice.

 10. Tammy
  خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۹:۰۵ ب.ظ

  Schwab Clever Portfolios invests in Schwab ETFs.

 11. Kurtis
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۵ ق.ظ

  That is true for funding advice as effectively.

 12. Daniel Valente Dantas
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۰ ق.ظ

  Traders do pay direct and indirect prices.

 13. tinyurl.com
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۴ ق.ظ

  Financial advisors enterprise is folks business.

 14. Bella
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۵ ب.ظ

  And this is an funding risk value taking.

 15. Trina
  خرداد ۳۰, ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸ ق.ظ

  Now it is time to choose your particular investments.

 16. http://tinyurl.com/yy8fufbp
  خرداد ۳۰, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۵ ب.ظ

  Now it’s time to decide your specific investments.

 17. Garry
  خرداد ۳۱, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۰۰ ق.ظ

  Traders do pay direct and indirect prices.

 18. http://tinyurl.com/y6kj5tga
  تیر ۱, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۱۳ ق.ظ

  Now it’s time to decide your specific investments.

 19. tinyurl.com
  تیر ۱, ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸ ق.ظ

  And that is an funding danger price taking.

 20. Gale
  تیر ۱, ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ ق.ظ

  All varieties of investments include sure dangers.

 21. tinyurl.com
  تیر ۲, ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۸ ق.ظ

  Monetary advisors enterprise is folks enterprise.

 22. Thorsten
  تیر ۱۳, ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۱ ب.ظ

  There is definately a great deal to know about this topic.

  I really like all of the points you made.

 23. Hermine
  تیر ۱۷, ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۷ ب.ظ

  Can I simply say what a relief to discover someone that truly knows what they
  are talking about online. You actually understand how to bring an issue to light and make it important.

  More and more people ought to check this out and understand this side of your story.
  I was surprised you are not more popular given that you surely
  possess the gift.

 24. Raymundo
  تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۲۴ ق.ظ

  It is perfect time to make some plans for the
  longer term and it is time to be happy. I’ve read
  this submit and if I could I wish to counsel you some interesting things or advice.
  Maybe you can write next articles regarding this article.

  I desire to learn even more things about it!

 25. Odette
  تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۰ ق.ظ

  Your style is really unique compared to other people
  I’ve read stuff from. Thank you for posting when you’ve got the opportunity, Guess I will just book mark this blog.

 26. Anna
  تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۳ ق.ظ

  My spouse and I stumbled over here coming from a different
  page and thought I might as well check things out.
  I like what I see so now i’m following you. Look forward to looking into your web page for a second time.

 27. Trevor
  تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۷ ق.ظ

  I’m not sure where you are getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for wonderful information I was looking for
  this information for my mission.

 28. Renaldo
  تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۲ ق.ظ

  Wonderful goods from you, man. I’ve consider your stuff prior to
  and you’re just too magnificent. I really like
  what you have bought here, really like what you’re stating and the way by which you are
  saying it. You are making it entertaining and you continue
  to take care of to keep it sensible. I can not wait to
  learn far more from you. This is actually a wonderful web
  site.

 29. Freddy
  تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۰ ب.ظ

  When some one searches for his essential thing, therefore he/she needs to be available that in detail, so that thing is maintained
  over here.

 30. Bea
  تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰۹ ب.ظ

  Excellent beat ! I wish to apprentice at the same time as you amend your web site, how could i subscribe
  for a blog web site? The account aided me a acceptable deal.
  I had been a little bit familiar of this your broadcast provided bright clear concept

 31. Carl
  تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۵ ب.ظ

  Hi, this weekend is fastidious in support of me, for the reason that this point in time i am
  reading this enormous educational paragraph here at
  my residence.

 32. Marcela
  تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۲ ب.ظ

  Every weekend i used to pay a quick visit this site, for the
  reason that i wish for enjoyment, for the reason that this this site conations in fact nice funny
  stuff too.

 33. Lila
  تیر ۱۹, ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶ ب.ظ

  Asking questions are truly fastidious thing if you are not
  understanding anything totally, but this article offers fastidious understanding yet.

 34. Tiffany
  تیر ۲۰, ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۱ ب.ظ

  Hello, I enjoy reading through your post. I like to write a
  little comment to support you.

 35. Estella
  تیر ۲۰, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۸ ب.ظ

  I have been browsing on-line more than 3 hours these days,
  yet I by no means found any interesting article like yours.

  It’s pretty worth enough for me. Personally, if all site owners
  and bloggers made good content as you probably
  did, the web will probably be much more helpful than ever before.

 36. Myrtle
  تیر ۲۰, ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۸ ب.ظ

  What’s up, yeah this paragraph is really pleasant and I have learned lot of things
  from it regarding blogging. thanks.

 37. Juliane
  تیر ۲۰, ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷ ب.ظ

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what all
  is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours
  would cost a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m not 100%
  certain. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Many thanks

 38. Santiago
  تیر ۲۱, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۶ ق.ظ

  Awesome! Its truly amazing piece of writing, I have got much clear idea concerning from this paragraph.

 39. Erik
  تیر ۲۱, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰۷ ق.ظ

  Hiya! Quick question that’s entirely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly?
  My weblog looks weird when viewing from my iphone4.
  I’m trying to find a template or plugin that might be able to fix this issue.
  If you have any suggestions, please share. Thank
  you!

 40. Dacia
  تیر ۲۱, ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶ ب.ظ

  Hi, i think that i saw you visited my site thus i came
  to “return the favor”.I’m attempting to find
  things to improve my web site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 41. Brittney
  تیر ۲۱, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵۳ ب.ظ

  For most recent information you have to pay a quick visit the web and on the web
  I found this site as a finest web site for hottest updates.

 42. Thalia
  تیر ۲۵, ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹ ق.ظ

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve
  truly enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your rss
  feed and I hope you write again very soon!

 43. Victor
  تیر ۲۵, ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۸ ق.ظ

  Thanks for sharing your thoughts on travelzoo cruises.
  Regards

 44. Regena
  تیر ۲۵, ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۷ ب.ظ

  Hi everybody, here every person is sharing such experience, therefore it’s fastidious to read this web site, and I used to visit this
  blog daily.

 45. Leland
  تیر ۲۵, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۴ ب.ظ

  Howdy! Would you mind if I share your blog with my facebook group?

  There’s a lot of folks that I think would really enjoy your content.
  Please let me know. Thanks

 46. Drew
  تیر ۲۵, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۰۹ ب.ظ

  I just like the helpful information you provide for your articles.
  I will bookmark your weblog and take a look at once more here regularly.
  I am reasonably certain I will be told a lot of new stuff proper right here!
  Good luck for the following!

 47. Noble
  تیر ۲۵, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۶ ب.ظ

  What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable familiarity on the topic of unexpected emotions.

 48. Merry
  تیر ۲۵, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵۳ ب.ظ

  I am really enjoying the theme/design of your weblog.
  Do you ever run into any browser compatibility issues?
  A few of my blog readers have complained about my website not operating
  correctly in Explorer but looks great in Safari. Do you have any ideas
  to help fix this issue?

 49. Ewan
  تیر ۲۵, ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۲ ب.ظ

  Howdy just wanted to give you a quick heads up. The words in your article
  seem to be running off the screen in Ie. I’m not sure if this is a format issue or something to do with internet browser
  compatibility but I figured I’d post to let you know.
  The design and style look great though! Hope you get the issue resolved soon. Thanks

 50. Catharine
  تیر ۲۵, ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵ ب.ظ

  Hi, i think that i noticed you visited my weblog so i got here to return the want?.I am attempting to in finding things
  to improve my web site!I suppose its good enough to make use of
  some of your ideas!!

 51. Rosaura
  تیر ۲۶, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۲ ق.ظ

  magnificent points altogether, you just gained a brand new reader.
  What may you suggest about your submit that you simply
  made a few days in the past? Any certain?

 52. Shavonne
  تیر ۲۶, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۲ ق.ظ

  Howdy, I think your site may be having browser compatibility problems.
  When I take a look at your web site in Safari, it looks fine
  but when opening in I.E., it has some overlapping issues.
  I merely wanted to provide you with a quick heads
  up! Aside from that, fantastic site!

 53. Swen
  تیر ۲۶, ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵ ق.ظ

  Yesterday, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and
  tested to see if it can survive a 40 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple
  ipad is now broken and she has 83 views. I know this is completely
  off topic but I had to share it with someone!

 54. Filomena
  تیر ۲۶, ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۷ ب.ظ

  Undeniably believe that which you stated. Your
  favorite justification seemed to be on the web the simplest thing to be aware of.
  I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they plainly
  do not know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect
  , people can take a signal. Will probably be back to get more.
  Thanks

 55. Felix
  تیر ۲۶, ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۴ ب.ظ

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer,
  it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!

  Other then that, great blog!

 56. Damon
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱ ق.ظ

  My brother suggested I might like this web site. He was entirely right.
  This post truly made my day. You cann’t imagine simply how
  much time I had spent for this information! Thanks!

 57. Parthenia
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰۹ ق.ظ

  I really like what you guys tend to be up too.

  This sort of clever work and reporting! Keep up the
  good works guys I’ve included you guys to my personal blogroll.

 58. Hortense
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۵۱ ق.ظ

  It’s going to be ending of mine day, but before end I am reading this
  fantastic piece of writing to improve my knowledge.

 59. Omer
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۰۰ ق.ظ

  hi!,I really like your writing so a lot! percentage we keep up
  a correspondence more about your article on AOL?
  I require a specialist in this house to unravel my problem.
  May be that’s you! Looking forward to peer you.

 60. Holly
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۰۹ ق.ظ

  hi!,I really like your writing very a lot!
  share we keep up a correspondence extra about your article
  on AOL? I require a specialist in this area to unravel my problem.
  Maybe that is you! Taking a look ahead to peer you.

 61. Cathryn
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۰ ق.ظ

  Thanks for the good writeup. It actually was once a enjoyment account it.
  Glance complex to far delivered agreeable from you!
  By the way, how can we be in contact?

 62. Leon
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۲ ق.ظ

  I every time used to read article in news papers but now as I am a user of internet so from now I am using
  net for content, thanks to web.

 63. Blythe
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۸ ب.ظ

  Greetings from Florida! I’m bored to tears at work so I decided to check out your site on my iphone
  during lunch break. I really like the information you provide here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m surprised at how fast your blog loaded on my phone ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, great site!

 64. Jacquetta
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵۱ ب.ظ

  That is really attention-grabbing, You’re a very professional blogger.

  I’ve joined your rss feed and look ahead to searching for more
  of your wonderful post. Also, I have shared your web site in my social networks

 65. Chet
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۲ ب.ظ

  Hi, i feel that i saw you visited my blog thus i
  got here to return the want?.I’m attempting to find things to improve my web site!I assume its ok to use some of your ideas!!

 66. Olen
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۲ ب.ظ

  Hello, this weekend is fastidious in favor of me, since this moment
  i am reading this wonderful educational article here at my residence.

 67. Rich
  تیر ۲۷, ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۳ ب.ظ

  With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement?
  My blog has a lot of unique content I’ve either
  authored myself or outsourced but it appears a lot of it
  is popping it up all over the internet without my permission.
  Do you know any methods to help stop content from being ripped off?
  I’d truly appreciate it.

 68. Trista
  تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۹ ق.ظ

  When someone writes an paragraph he/she keeps the idea of a user in his/her
  brain that how a user can know it. Thus that’s why this piece
  of writing is outstdanding. Thanks!

 69. Laurence
  تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۹ ق.ظ

  Today, I went to the beach with my kids. I found a
  sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed.
  There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She
  never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I
  had to tell someone!

 70. Ernest
  تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲ ق.ظ

  Hi to every single one, it’s actually a pleasant for me to go to
  see this web page, it consists of helpful Information.

 71. Tahlia
  تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۸ ب.ظ

  I know this web site presents quality dependent articles or
  reviews and additional data, is there any other web site which presents these kinds
  of stuff in quality?

 72. Gabriele
  تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۶ ب.ظ

  I really like what you guys tend to be up too. This kind of clever
  work and exposure! Keep up the very good works guys I’ve you guys to our blogroll.

 73. Calvin
  تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۴ ب.ظ

  It’s nearly impossible to find knowledgeable people for
  this subject, however, you seem like you know what you’re talking
  about! Thanks

 74. Lynwood
  تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۶ ب.ظ

  My partner and I absolutely love your blog and find almost
  all of your post’s to be what precisely I’m
  looking for. Would you offer guest writers to write content for you?

  I wouldn’t mind creating a post or elaborating on some
  of the subjects you write concerning here.
  Again, awesome website!

 75. Merrill
  تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶ ب.ظ

  I read this paragraph completely on the topic of the resemblance of
  hottest and previous technologies, it’s remarkable article.

 76. Dalton
  تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴ ب.ظ

  What’s up, its fastidious piece of writing concerning media print, we all understand media is a great
  source of facts.

 77. Manuela
  تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۷ ق.ظ

  Heya i’m for the primary time here. I came across this board and I
  to find It truly useful & it helped me out a lot.
  I am hoping to offer one thing again and aid others such as
  you aided me.

 78. Marilou
  تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۲۷ ق.ظ

  Great article! We are linking to this great article on our site.
  Keep up the great writing.

 79. Adele
  تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۱ ق.ظ

  Hi there! I know this is kinda off topic but I was
  wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment
  form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems finding one?

  Thanks a lot!

 80. Berenice
  تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۷:۲۲ ق.ظ

  Great post.

 81. Orval
  تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۱ ب.ظ

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this
  brilliant blog! I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS
  feed to my Google account. I look forward to
  new updates and will talk about this site with my Facebook group.
  Talk soon!

 82. Katherin
  تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۶ ب.ظ

  This article is truly a good one it helps new web people, who are wishing
  for blogging.

 83. Selene
  تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۲ ب.ظ

  My partner and I stumbled over here coming from a different web
  page and thought I might as well check things out.
  I like what I see so now i’m following you.
  Look forward to exploring your web page for a second time.

 84. Charla
  تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ ب.ظ

  whoah this weblog is wonderful i really like
  studying your articles. Keep up the good work! You
  understand, a lot of individuals are hunting round for this info, you could help them
  greatly.

 85. Kurtis
  تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱ ب.ظ

  It’s fantastic that you are getting thoughts from this paragraph as well as from our
  dialogue made at this place.

 86. Cole
  تیر ۳۰, ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳۳ ق.ظ

  I’m not sure where you’re getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding
  more. Thanks for fantastic info I was looking for this info for my mission.

 87. Paulina
  تیر ۳۰, ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۱ ق.ظ

  whoah this weblog is fantastic i really like studying your posts.
  Keep up the great work! You realize, many individuals are
  hunting round for this information, you could help them greatly.

 88. Arlie
  تیر ۳۰, ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۷ ق.ظ

  I simply could not leave your website before suggesting
  that I extremely loved the standard information a person supply to your guests?
  Is going to be again regularly in order to inspect new posts

 89. Mabel
  تیر ۳۰, ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۴ ق.ظ

  I must thank you for the efforts you have put in penning this
  website. I really hope to check out the same high-grade blog posts by you in the future as well.
  In fact, your creative writing abilities has
  motivated me to get my very own blog now 😉

 90. Jeanna
  تیر ۳۰, ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۵ ب.ظ

  When someone writes an piece of writing he/she retains the thought of a user in his/her
  mind that how a user can understand it. Therefore that’s why this
  article is amazing. Thanks!

 91. Lacey
  تیر ۳۱, ۱۳۹۸ ساعت ۳:۵۸ ق.ظ

  certainly like your website but you need to check the spelling on several of your posts.
  A number of them are rife with spelling problems and I
  find it very troublesome to tell the truth on the other hand I’ll
  definitely come again again.

 92. Guillermo
  تیر ۳۱, ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۸ ق.ظ

  I am really enjoying the theme/design of your site. Do you ever run into any browser compatibility problems?
  A small number of my blog readers have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks
  great in Chrome. Do you have any suggestions
  to help fix this issue?

دیدگاه خود را بنویسید