خانه های ضد آتش با فایبرسمنت

خانه های ضد آتش با فایبرسمنت : آتش گرفتن یک خانه یک فاجعه بزرگ و بسیار خطرناک است و قابل کنترل نیز نمی باشد و عواقب و خسارات بسیار زیادی را به جای می گذارد.آنچه شما به عنوان یک سازنده و یا مشاور انجام میدهید در مرحله اول انتخاب مصالح ساختمانی با عملکرد مطلوب در برابر آتش و پس از آن پیش بینی و تمهیدات لازم برای کاهش گسترش آتش به مناطق دیگر ساختمان میباشد.

خانه های ضد آتش با فایبرسمنت

در اولین مرحله ساخت خانه باید مصالح را درست انتخاب نمود که شامل تمام معیارهای از جمله زیبائی ، دوام ، تعمیر و نگهداری و …را دارا باشد.و قطعا مقاومت مصالح در برابر آتش یک امر بسیار مهم می باشد و باید به آن دقت لازمه را داشت باشیم.

مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان میبایست از نوع غیر قابل سوختن استفاده شوند تا از گسترش آتش به سایر قسمت های ساختمان و سایر طبقات جلوگیری شود . احتمال برخی از شما آتش سوزی های رخ داده در بعضی از شهر ها از جمله مشهد را به خاطر دارید ، در حادثه ای که پانل کامپوزیت (غیر نسوز) استفاده شده در نما باعث سرعت انتقال آتش به سایر طبقات و در نهایت تخریب ساختمان گردید.پس در انتخاب نمای ساختمان میبایست غیر قابل سوختن مصالح نما و همچنین مقاومت آن در هنگام وقوع آتش سوزی مد نظر قرار گیرد.

چرا فایبر سمنت برد؟

فایبر سمنت (سمنت برد) یکی از مصالح مورد استفاده در نما میباشد که علاوه براینکه جزء مصالح غیر قابل سوختن میباشد( بسته به ساختار نما میتواند تا ۲ ساعت در انتقال آتش به فضاهای دیگر تاخیر ایجاد نماید. این در حالیست که اگر فایبرسمنت طرح چوب را با محصولات مشابه مانند چوب طبیعی ، یو پی وی سی و یا چوب پلاست مقایسه کنیم شاهد تفاوت چشمگیری از لحاظ مقاومت در برابر حریق خواهیم بود. هر چند محصولی مانند ترمووود با انجام عملیات اضافی غیر قابل سوختن باشد اما مسلما نمیتواند مانند سمنت برد نقش مقاومتی و تاخیری در انتقال آتش به دیگر قسمت های ساختمان را بازی کند.

هنگام برخورد شعله ها با سمنت برد دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

محصولات سمنت برد آتش نمی گیرد یا شعله را پخش نمی کند و می تواند به عنوان جزئی از دیوار رده بندی شده مقاوم در برابر آتش ۱ ساعته و یا ۲ ساعته نصب گردد و زمان حیاتی به مالکین برای تخلیه و همچنین به آتش نشانان برای مهار آتش بدهد.

زمانی که آتش در یک منزل روشن می شود، هر ثانیه ارزش دارد، با فایبر سمنت مقاوم در برابر آتش می توان تفاوت را اینگونه معنا کرد که “آیا منزل شما همچنان محل زندگی است یا صرفا خرابه ای از محل زندگی پیشین شما باقی می ماند”.

واحد تحقيق و توسعه شركت رزين چوب راش موفق به توليد محصول جديدي به نام کنامیت ( فايبر سمنت برد ) گرديده است.هدف از توليد صنعتي پانل سيمان اليافي در جهت صنعتي سازي ساختمان و دورشدن از ساخت و ساز سنتي مي باشد كه باعث حذف كارهاي اضافي شده و موجب سبك سازي ساختمان مي گردد.

دیدگاه ها بسته شده‌اند.