میکروبتن و مزایای آن

میکروبتن و مزایای آن: میکرو بتن، که با عنوان میکرو سیمان نیز شناخته میشود (با وجود تفاوتهای کوچکی بین این دو) ، یک محصول بسایر محبوب برای طراحی است. این محصول طراحان را قادر می سازد تا ظاهری زیبا و از جنس بتن را در جایی که به طور معمول استفاده از بتن امکان پذیر نیست خلق کنند و هزینه ای بسیار کمتر از استفاده از مواد سنتی را صرف کنند. در این مقاله به بررسی میکروبتن و مزایای آن می پردازیم.واحد تحقيق و توسعه شركت رزين چوب راش موفق به توليد محصول جديدي به نام کنامیت( فايبر سمنت برد ) گرديده است.

میکروبتن و مزایای آن

میکروبتن چیست؟

میکرو بتن یک پوشش سیمانی است که می تواند به صورت خیلی نازک (حدود ۲-۳ میلی متر) به طیف وسیعی از سطوح مختلف از جمله کاشی و چوب استفاده شود. این محصول ظاهر و احساس بتن را با هزینه و وزن بسیار کمتر از بتن واقعی ارائه می دهد. میکرو بتن یک گزینه عالی برای حمام و آشپزخانه می باشد. زیرا سطحی بهداشتی و بدون لکه را به شما ارائه میدهد. علاوه بر این، این ماده ضد لغزش و ضد قارچ است و انتخابی فوق العاده برای سطوح کف داخلی و خارجی است.

میکروبتن چند منظوره می باشد. این ماده می تواند برای پوشش مجموعه ای از اقلام در خانه از جمله میزهای اتاق ناهار خوری، کف و دیوار مورد استفاده قرار گیرد. همچنین با این ماده می توان بافت های متقارن مختلف را نیز به دست آورد.

مزایای اصلی میکروبتن:

میکرو بتن دارای مزایای فراوانی نسبت به بتن معمولی است. این مزایا عبارتند از:

  • نیازی به فشرده سازی نیست، بنابراین ماشین آلات سنگین نیزمورد نیاز نیست.
  • نفوذ پذیری پایینی دارد که به این معنی است که می توان آن را در فضای بیرونی و در آشپزخانه و حمام استفاده کرد.
  • تقریبا به خوبی به هر سطحی میچسبد.
  • به محض نصب بسیار محکم میشود.
  • فاقد کلراید است که باعث میشود تبدیل به گزینه ای امن و ماندگار برای سطح شود.
  • به مرور زمان نشست نمیکند،که به این معنی است که هیچ شکاف یا ترکی به وجود نخواهد آمد.

نکته:

اگر شما مشغول طراحی هستید، و یا مایل به بهبود ظاهر خانه و محل کار خود هستید می توانید از سازه پیش ساخته، فایبر سمنت برد و صفحه سیمانی پیش ساخته استفاده کنید.

بهترین روش استفاده و اجرا میکرو بتن چیست؟

میکروبتن بر خلاف بتن های معمولی به مهارت های ویژه و ماشین آلات نیازی ندارد. با این حال، برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن مهم است که در هنگام استفاده از مواد،بهترین روش را انجام داد.

میکروبتن و مزایای آن

آماده سازی سطح

مرحله اول استفاده از میکرو بتن آماده سازی سطح است. سطحی که قرار است پوشانده شود باید شسته و تمیز شود و هر گرد و غبار، شن یا خاک از آن پاک شود. سپس هر فلزی که ممکن است دچار زنگ زدگی شود باید تمیز شود و سپس برای محافظت پوشش داده شود.

مخلوط کردن

میکرو بتن را می توان با دست مخلوط کرد، اما اگر مقدار زیادی مورد نیاز باشد، استفاده از میکسر کار را آسان تر میکند. مقدار آب مورد نیاز بسته به مخلوط متفاوت است، با این حال معمولا حدود نسبت یک به هشت است (آب به میکرو بتن). برای مخلوط کردن، میکرو بتن میبایست به آرامی و در حالی که به طور مداوم هم زده میشود به آب اضافه شود.

نصب و اجرا

هنگامی که به طور کامل ماده ترکیب شد، زمان آن است که در اسرع وقت بتن را بر روی سطح آماده شده ریخته تا به بهترین شکل به جریان بیفتد و به ثبات برسد. سپس، با استفاده از ابزارهای تمیز، مخلوط را صاف و یکدست کنید و اجازه دهید خشک شود.

در پایان میتوان نتیجه گرفت که میکرو بتن یک ماده عالی است که برای انتخاب حرفه ای ها طراحی شده است.

میکروبتن و مزایای آن

 

دیدگاه خود را بنویسید