انواع دیوار

انواع دیوار : با پیشرفت روزانه و سریع تکنولوژی در ساختمان سازی دو اصل مهم و اساسی که در تمام دنیا به آن توجه شده است سبک سازی و اجرای سریع می باشد . همانطور که می دانید دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان از مهمترین قسمت های ساختمان است که محافظت از ساکنین در برابر آتش سوزی و شرایط جوی را بر عهده دارد .

صفحات سیمانی سمنت برد «فایبر سمنت برد»، یکی از بهترین و زیباترین پوشش‌ها برای نما خارجی و داخلی ساختمان‌های مختلف هستند. این فناوری جزء فناوری‌های تأیید شده مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی است. به لحاظ خواص و ترکیبات، کنامیت ترکیبی از سیمان، الیاف سلولز، آب و هوا است که با استاندارهای جهانی تهیه شده است. فایبرسمنت ایرانی کنامیت، نسبت به باقی متریال‌های نماسازی ارزان‌ترین و مناسب‌ترین است.

انواع دیوار

انواع دیوار

انواع دیوار


دیوارهای بلوکی

دیوارهای بلوکی با بلوک‌های پایه سیمانی یا گچی بوده و به دلیل نیاز به عملیات بنایی و سرعت کم اجرا،‌ به حجم قابل توجهی دیوار چینی نیاز دارد و همچنین نیاز به عملیات زیادی نظیر گچ و خاک و سفید کاری و پرداخت نهایی دارد.

دیوارهای سه بعدی موسوم به Panel 3D‌

این دیوارها دارای مش فو‌لادی و ‌لایه‌ای از عایق پلی استایرن یا پلی اورتان بوده و نیاز به پوشش بتنی رویه دارند. این‌ دیوارها‌ به دلیل نیاز به عملیات بنایی، نازک کاری و‌ تحت کنترل نبودن فرایند اجرا پیشنهاد نمی‌شوند.

انواع دیوار

انواع دیوار


دیوارهای خشک‌

این دیوارها دارای اسکلت سبک گالوانیزه، عایق پشم سنگ یا پلی استایرن و صفحات پیش ساخته با پایه سیمانی (نظیر فایبر سمنت بورد) یا گچی (نظیر کناف) هستند. این نوع دیوارها جایگزین مناسب و سبکی به جای دیوارهای سنتی بوده و برای استفاده در ساختمان‌ها مخصوصاً در سیستم‌های پیش ساخته به عنوان پوشش داخلی و خارجی قابل استفاده است. صفحات پوشش دیوار از پانل‌های سیمانی الیاف‌دار (فایبر سمنت برد متشکل از سیمان پر‌تلند، نوعی فیبر سلولزی الیاف طبیعی و مواد افزودنی و عاری از آزبست)‌ یا پانل‌های گچی‌ که با ویژگی‌های خاص، امکان ساخت بناهای سبک، ارزان و عایق حرارت و صوت را در تمامی شرایط اقلیمی فراهم می‌نمایند.

ساختار سیستم‌های ساخت و ساز خشک از سرعت و دقت اجرایی بسیار با‌لاتری نسبت به روش‌های سنتی ساخت (بنایی) برخوردار است. انتخاب این سیستم ساخت در مرحله طراحی و محاسبات سازه‌ای باعث کاهش وزن کلی ساختمان و کم شدن ابعاد ستون و تیرها و پل‌ها خواهد شد. در زمان بهره برداری، ضمن تأثیر منفی بر سازه‌های اصلی، در برابر زمین لرزه‌هایی با شدت بالا و تکان‌های شدید مقاوم خواهند بود.

انواع دیوار

انواع دیوار


مزایای سیستم دیوار سمنت برد

  • ‌مقاوم در مقابل آتش
  • عایق صدا
  • عایق حرارت
  • قابلیت کار کردن در محیط مرطوب و در معرض ضربه
  • مراحل نصب آسان

این سیستم دیوار نیز مشابه سایر سیستم‌های دیوار خشک اجرا می‌شود. تفاوت اصلی آن استفاده از پانل‌های پایه گچی برای پوشش دیوار است. این نوع دیوار به دلیل فراگیر شدن در کشور کاملاً شناخته شده بوده و به همین دلیل مزایا و معایب آن کاملاً نمایان است. از نکات مهم در اجرای این نوع سیستم، رعایت دقیق جزئیات اجرایی آن است که توسط تولید کننده بطور کامل و با ارائه مرجع فنی محصول و شامل توضیحات و جزئیات اجرایی دقیق در دسترس بوده و کیفیت نهایی دیوار به شرط رعایت کلیه جزئیات بسیار بالاست.

تکنولوژی پیشرفته و اتوماسیون ( هوشمند سازی خط تولید ) به کاررفته در امر تولید پانل سیمانی فایبر سمنت برد ، این امکان را فراهم نموده است که محصول مورد نظر با قیمتی متعادل، رقابتی مناسب و کیفیتی ارزنده ارائه شود. جهت اطلاع از قیمت فایبر سمنت و سفارش این محصول می توانید با همکاران ما تماس گرفته تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند .
 
کاشی و سرامیک روی فایبرسمنت برد

 

دیدگاه ها بسته شده‌اند.