استفاده از صفحات سیمانی به جای چوب در نما

طراحی و معماری آپارتمان مسکونی هفت طبقه: استفاده از صفحات سیمانی(فایبر سمنت برد) به جای چوب در نما!
طراحی و معماری این ساختمان توسط Vin Varavarn Architects در کشور تایلند و در شهر بانکوک انجام شد. برای بزرگ تر شدن ابعاد هر یک از واحدهای آپارتمانی، در این مجتمع مسکونی تعداد محدودی واحد قرار دارد اما در عوض واحدها بزرگ و جادار (۳ خوابه و ۴ خوابه) هستند. کارفرما در این پروژه خواستار طرحی بود که با ساختمان های اطرافش کاملاً متفاوت باشد و در عین حال در زمانی کوتاه ساخته شود.

استفاده از صفحات سیمانی به جای چوب در نما

استفاده از صفحات سیمانی به جای چوب در نما

ایده ی اصلی معماری، طراحی ساختمانی معاصر بود که از فضاها حداکثر استفاده را نموده است.در معماری این ساختمان، جهت گیری پلان ها به گونه ای است که واحدهای مسکونی از تهویه و نور طبیعی و چشم اندازی زیبا برخوردار شوند.این ملاحظات با تقسیم ساختمان به دو بال انجام شد.بین این دو بال حیاطی U شکل ایجاد شده است که در آن درخت کاج تنومندی قرار دارد. و چشم انداز زیبایی را برای واحدهای مجاور فراهم کرده است.

لابی، پذیرش و اتاق ورزش در طبقه ی همکف قرار دارند. در حیاط این ساختمان استخری روباز به همراه رختکن و دوش قرار دارد. پارکینگ نیز در زیر زمین قرار گرفته است.

با توجه به قرارگیری ساختمان در کوچه ای  به نام “کاج” معماران تصمیم گرفتند تا نمای خارجی ساختمان را چوبی طراحی کنند.از آنجا که چوب کاج گران و برای استفاده در چنین حجم زیادی نامناسب بود، از تخته های سیمانی در نمای ساختمان استفاده شد. برای ایجاد رنگی مشابه چوب در تخته های سیمانی، بر روی این تخته ها اسید ریختند. بدین ترتیب رنگی مشابه چوب ایجاد شد و در عین حال تخته ها دوام خود را نیز حفظ کردند.

فایبرسمنت طرح چوب

امروزه استفاده از نماهای طرح چوب با اجرای سریع و آسان موجب شده تا ساختمان سازی به صورت بهینه انجام شود. بنابراین استفاده از صفحات سیمانی فایبر سمنت برد طرح چوب در ایران و حتی در کل دنیا برای اجرای نمای مدرن و جذاب باب شده است.

یکی از متریال هایی که امروزه در اجرای نمای خشک بسیار طرفدار پیدا کرده است و مورد استفاده قرار می گیرد فایبرسمنت است . صفحات سیمانی سمنت برد «فایبر سمنت برد»، یکی از بهترین و زیباترین پوشش‌های نما برای ساختمان‌های مختلف هستند. این فناوری جزء فناوری‌های تأیید شده مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی است. به لحاظ خواص و ترکیبات، کنامیت ترکیبی از سیمان، الیاف سلولز، آب و هوا است که با استاندارهای جهانی تهیه شده است. فایبرسمنت ایرانی کنامیت، نسبت به باقی متریال‌های نماسازی ارزان‌ترین و مناسب‌ترین است.

تکنولوژی پیشرفته و اتوماسیون ( هوشمند سازی خط تولید ) به کاررفته در امر تولید پانل سیمانی فایبر سمنت برد ، این امکان را فراهم نموده است که محصول مورد نظر با قیمتی متعادل، رقابتی مناسب و کیفیتی ارزنده ارائه شود. جهت اطلاع از قیمت فایبر سمنت و سفارش این محصول می توانید با همکاران ما تماس گرفته تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند .
 
کاشی و سرامیک روی فایبرسمنت برد

دیدگاه ها بسته شده‌اند.